Thursday, May 21, 2020

Senarai Lantikan Ahli Parlimen/ADUN/Pemimpin Politik Pengkhianat Nasional (PN) ke GLC dan Agensi Kerajaan: (Kemaskini: 21 Mei 2020)



Umno:
1. MP Jelebu/Umno - Dato Jalaluddin Alias - Pengerusi UDA Holding
2. MP Gerik/Umno- Dato Hasbullah Osman - Pengerusi Syarikat Perumahan Negara Berhad
3. MP Cameron Highlands/Umno - Dato Ramli - Pengerusi Amanah Raya Berhad
4. MP Padang Terap/Umno - Dato Seri Mahdzir Khalid - Pengerusi TNB
5. MP Pasir Salak/Umno - Dato Sri Tajudin Abd Rahman - Pengerusi Prasarana
6. MP Jerantut/Umno - Dato' Hj Ahmad Nazlan Idris - Pengerusi Lembaga Getah Malaysia
7. MP Machang/Umno - Datuk Ahmad Jazlan Yaakub - Pengerusi MPOB
8. MP Besut/Umno - Dato Seri Idris bin Jusoh - Pengerusi FELDA
9. MP Kimanis/Umno - Datuk Mohamad Alamin - Pengerusi MyIPO
10. Calon (Kalah) Umno Parlimen Pasir Gudang PRU14 - Datuk Seri Khaled Nordin - Pengerusi Boustead Holding Berhad
11. MP Jempol/Umno - Dato' Salim Sharif - Pengerusi RISDA

MCA:
12. Calon PRU14 kalah Parlimen Tanjung Malim/MCA - Dato Seri Mah Hang Soon - Timbalan Menteri Pendidikan
13. Calon PRU14 kalah Parlimen Seremban/MCA - Datuk Ching Sin Woon - Pengerusi Lembaga Pelabuhan Kelang.
14. Calon PRU14 kalah DUN Machang Bunok/MCA - Dato' Tan Teik Cheng - Pengerusi Pelabuhan Pulau Pinang
15. Calon PRU14 kalah DUN Bemban - Datuk Koh Chin Han -  Pengerusi Pelabuhan Melaka.
16. Naib Presiden MCA - Dato Sri Tian Li Ker - Timbalan Menteri Perpaduan Nasional

PAS:
17. MP Marang/PAS - Datuk Seri Abdul Hadi Awang - Duta Khas ke Timur Tengah bertaraf Menteri
18. MP Bachok/PAS - Nik Mohamad Abduh Nik Abdul Aziz - Pengerusi Kesedar
19. MP Pasir Putih/PAS - YB Dr. Nik Muhammad Zawawi bin Haji Salleh - Pengerusi Lembaga Pertubuhan Peladang.
20. MP Pasir Mas/PAS - YB Ahmad Fadhli Shaari - Pengerusi Lembaga Pengarah Perbadanan Tabung Pembangunan Kemahiran.
21. MP Dungun/PAS - Wan Hassan Mohd Ramli - Pengerusi Suruhanjaya Perkhidmatan Air Negara (SPAN).
22. MP Setiu/PAS - YB Tuan Shaharizukirnain Bin Abdul Kadir - Pengerusi TEKUN
23. ADUN Jabi, Exco Terengganu/PAS - YB Dr Azman Ibrahim - Pengerusi Lembaga Kenaf & Tembakau Malaysia

GPS:
24. MP Bintulu/GPS-PDP - Datuk Seri Tiong King Sing - Duta Khas Ke China Bertaraf Menteri
25. MP Hulu Rajang/GPS-PRS - Datuk Wilson Ugak Kumbong - Pengerusi National Institute of Occupational Safety and Health (Niosh)
26. MP Sibuti/GPS-PBB - YB Lukanisman Awang Sauni - Pengerusi SEDA
27. MP Tanjung Manis/GPS-PBB - Datuk Yusuf Abdul Wahab - Pengerusi CIDB
28. MP Betong/GPS-PPB - Datuk Robert Lawson Chuat - Pengerusi Lembaga Pelabuhan Bintulu.
29. MP Serian/GPS-SUPP - Dato Sri Richard Riot - Duta Khas Ke Asia Timur Bertaraf Menteri
30. MP Baram/GPS-PDP - Anyi Ngau - Pengerusi Lembaga Koko Malaysia
31. MP Igan/GPS-PBB - Ahmad Johnie Zawawi - Pengerusi Bukan Eksekutif Indah Water Berhad (IWB)

PPBM:
32. ADUN Permas/PPBM - Che Zakaria Mohd Salleh - Pengerusi Kejora.
33. MP Beaufort/PPBM - Datuk Azizah Mohd Dun - Pengerusi MARA
34. Ahli Dewan Negara/PPBM - Razali Idris - Pengerusi Ketengah
35. MP Sabak Bernam/PPBM - Dato Hj Mohd Fasiah Hj Mohd Fakeh - Pengerusi FAMA
36. MP Tasek Gelugor/PPBM - Shabudin Yahaya - Pengerusi Felcra
37. ADUN Kempas/PPBM - Dato Osman Sapian - Pengerusi Majlis Minyak Sawit Malaysia

MIC:
38. Bekas Ketua Pemuda MIC Bahagian - Datuk Nelson Renganathan - Pengerusi Dana Pembangunan Sumber Manusia (HRDF)

Bebas:
39. MP Bukit Gantang/Bebas - Datuk Syed Abu Hussin Hafiz Syed Abdul Fasal - Pengerusi LKIM

...

Boleh tambah kalau ada yang tak tersenaraii...

No comments:

Blog Archive

My Blog List

Followers